ייעוץ משכנתאות - דברים שכדאי לדעת - אבני דרך
*9663
contactUs
ייעוץ משכנתאות - דברים שכדאי לדעת

קניית בית, דירה או נכס אחר הינה אחת העסקאות המורכבות והקשות שעושה אדם בחייו. ועם זאת, רבים מתפתים לבצע עסקאות כאלה בלא ייעוץ משכנתאות ובלא בדיקה מוקדמת של הסיכונים מחד ושל הסיכויים לשפר את תנאי העסקה מאידך. התוצאה היא, לעיתים קרובות, הפסד כספי ניכר. חברת אבני דרך עוסקת מזה תקופה ארוכה בתחום ההשקעות בנדל"ן, ומעניקה ללקוחותיה ייעוץ איכותי המסייע להם לסגור עסקאות איכותיות ורווחיות.

בדיקת הנכס בטרם רכישה:

לפני שנכנסים לנושא הרכישה עצמו, כדאי לבדוק ולחזור ולבדוק את הנכס. מומחים לנושא ייעוץ משכנתאות אומרים כי גם רכישת נכס מקבלנים דורשת בדיקה. אסור לקחת כמובן מאליו את נושא רישום הדירה בטאבו, הערות שיש בטאבו בנוגע לנכס או לקרקע שעליו הוא בנוי וכיוצא באלה. בלא מעט מקרים אירע שאחרי שהנכס נקנה ותמורתו שולמה במלואה, לא נרשם הנכס על שם הבעלים. אם הנכס נקנה "על הנייר", משמע עוד בטרם החלה בנייתו או בשלבי הבנייה הראשונים, כדאי מאד לבדוק שלקבלן יש ערבויות מספיקות להשלמת הבנייה. בלא מעט מקרים הופסקה הבנייה באמצע, והרוכשים נאלצו לממן מכיסם את המשך הבנייה.

ייעוץ משכנתאות והמשכנתא הטובה היותר עבוד הרוכשים:

נטילת משכנתא הינה התחייבות כספית לטווח של עשרות שנים בדרך כלל, דבר שישפיע על חייכם לתקופה ארוכה ולכן ישנה חשיבות עליונה לקבל ייעוץ משכנתאות מתאים לפני סגירת העסקה. יועץ משכנתא איכותי יוכל לייעץ לרוכשים בנוגע למסלול התשלומים המשתלם ביותר עבורם, מתוך מגוון מסלולים שהמוסדות הכלכליים השונים מציעים: מסלולים צמודי מדד בריבית משתנה, מסלולים לא צמודים ומסלולים המאפשרים שליטה מוחלטת על גובה ההחזר. כל בחירה של מסלול משפיעה על גובה ההחזר מצד אחד ועל הסיכויים לשינויים בגובה ההחזר מצד שני. מסלול צמוד מדד, למשל, יכול להיות משתלם במקרה של אינפלציה נמוכה אבל בעייתי במקרה של אינפלציה מתפרצת.

 

חברת אבני דרך עוסקת, כאמור לעיל, בנושא ייעוץ משכנתאות ובנושא נכסי דלא ניידי בכלל. נציגי החברה ילוו את הרוכש מרגע יצירת הקשר הראשון ועד לסיום המוצלח של הרכישה, צרו קשר דרך האתר, ותחוו חווית שירות אמיתית ואיכותית, יחד עם עסקה משתלמת.

תחום המשכנתאות, כך נדמה, הוא תחום שרק הולך ומתפתח עם הזמן, בשל הביקוש הגובר בקרב הציבור ותנופת הבניה בארץ. כיום, הרוב המכריע של רוכשי הדירות בארץ מבצעים זאת על ידי נטילת משכנתא ולא תמיד שמים לב לסוג המשכנתא, גובה וסוג הריבית ותקופת ההחזר. כך, רבים מוצאים עצמם משלמים החזרים חודשיים גבוהים במיוחד שלא תמיד תואמים את מצבם הכלכלי האמיתי. מתוך הפער בין הרצוי למצוי, נולד תחום ייעוץ משכנתאות – תחום חדש אשר מגלגל בזכות עצמו מיליוני שקלים, אך חסר פיקוח ורגולציה.
תחום זה ידוע כתחום פרוץ, אשר משמש כר נוח לשרלטנים ו"יועצים" ללא הכשרה מקצועית מתאימה, מה שבחלק מהמקרים עלול להביא לתוצאות הפוכות מהמצופה.

שני כללים חשובים בייעוץ משכנתאות

בשוק כיום קיימים אלפי יועצי משכנתא. הפרסום הרב בנושא, ברשת האינטרנט ובעיתונות מצביע על פריחתו של התחום ועל פוטנציאל הרווח הכספי הטמון בו. על אף שייעוץ לפני נטילת משכנתא הוא דבר חשוב שיכול להביא הרבה תועלות ללווים, חשוב מאוד להקפיד על כמה כללים לפני שניגשים לייעוץ מסוג זה. הכלל החשוב ביותר, כמו בכל מקום, הוא לראות תעודות או אישורים על הסמכה רלוונטית. קיימים כיום ברחבי הארץ מספר חברות ייעוץ ומכוני הכשרה אשר מציעים קורסים בתחום ייעוץ משכנתאות, כשבסופם מוענקת תעודת הסמכה המעידה על יכולתו והכשרתו של היועץ.
עיקר פעילותו של היועץ ומטרתו הסופית היא ליצור תמהיל משכנתא אשר יתאים בצורה הטובה ביותר ליכולות הכספיות ולתכנון העתידי של הלווים. ליועצים מוסמכים יש לרוב את הראיה הכוללת ואת ההיכרות עם שוק המשכנתאות כדי ליצור תמהיל מסוג זה.

 

הכלל השני והמוכר גם כן, הוא שמה שעולה זול בסופו של דבר עולה ביוקר. אל תתפתו ליועצי משכנתא שמציעים מחירים נמוכים מאוד עד מגוחכים. ייעוץ משכנתאות ממוצע עולה בסביבות ה-6000 ₪ והרבה פחות מזה יצביע על רצונו של היועץ למשוך אליו כמה שיותר לקוחות – על חשבון איכות הייעוץ. לרוב, יועצי משכנתאות יהיו כאלו שעברו קורס מתאים וכעת עובדים באופן פרטי, או כאלו שעבדו בבנקים או חברות ביטוח ויש להם ניסיון והיכרות רבים בתחום המשכנתאות.

לסיכום ואזהרה

ייעוץ משכנתאות הוא הליך שמתנהל בצורה דומה ברוב המקרים. בתחילה, מתבצעת היכרות אישית (שנמשכת לאורך זמן הייעוץ). במהלך הייעוץ תישאלו לגבי התכנונים העתידיים שלכם, הן מבחינה אישית משפחתית והן מבחינת קריירה, ולגבי צפי ההכנסות המשוער בשנים הקרובות. היועץ ינסה לדלות כל פרט מידע רלוונטי עבורו, כך שיוכל ליצור עבורכם את תמהיל המשכנתא הרצוי והטוב ביותר, וזה הזמן המתאים ביותר עבורכם לשתף, וכמה שיותר. יועץ משכנתא טוב יידע גם כן לזהות את הריבית הטובה ביותר המוצעת בזמן הייעוץ עבור משכנתא, או אפילו ישלב כמה סוגים של הלוואות לידי משכנתא אחת. הליך ייעוץ משכנתאות שלא מתבצע בצורה הזו, או חסר את שלב ההיכרות האישית אמור להדליק לכם נורה אדומה ולתהות על מקצועיותו של היועץ.

סיפורי הצלחה
רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
כל הזכויות שמורת לאבני דרך 2017 ©
fusion-studio