בורסה או נדל"ן? אפיקי ההשקעה המובילים של 2015 - אבני דרך
*9663
contactUs
בורסה או נדל"ן? אפיקי ההשקעה המובילים של 2015
בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים מעוניינים להיכנס לעולם ההשקעות. תחום זה הפך לנגיש פי כמה במרוצת השנים, גם בגלל עלייתו של האינטרנט, כאשר הרצון לשפר את המצב בעידן כלכלי מורכב בולט אף הוא. הבעיה, אם אפשר לקרוא לה כך, היא שתחום ההשקעות נחשב לרחב ביותר, כאשר בנקודת ההתחלה נדרש לדעת באיזה אפיק מבין הרבים המוצעים לבחור. לפניכם סקירה של אופציות ההשקעה הבולטות ביותר בשנת 2015.
השקעה בנדל''ן
זה לא סוד שמחירי הנדל''ן בישראל עלו בצורה דרסטית בשנים האחרונות, עם עלייה של יותר מ-100% במחיר תוך פרק זמן של שמונה שנים. אלו הן חדשות רעות לכל מי שמעוניין לרכוש דירה למגורים, אך מן העבר השני תנאים אידיאליים לאוכלוסיית המשקיעים. הם יודעים כי רכישה של נכס כיום תאפשר, ככל הנראה, רווחים גבוהים כאשר הוא יימכר כעבור מספר שנים. העובדה שכיום הביקוש גדול פי כמה מההיצע, כמעט בכל מקום על מפת ישראל, מסייעת אף היא.
יש להדגיש כי כיאה לסכומי הכסף שמונחים כאן על כף המאזניים, בחירת הנכס חייבת להתבצע לאחר בחינה מדוקדקת של כל מאפיין ביחס אליו: החל מהמיקום שלו (רבים ממליצים לבחור במיקום שעתיד לעבור הליכי פיתוח), דרך היבטים "בירוקרטיים" של הרכישה (מיסוי, למשל) ועד למצבו הספציפי של הנכס עצמו, בנקודת הזמן הנוכחית.
מסחר בבורסה
האפשרות האחרת, בולטת לא פחות בשנת 2015, הייתה מסחר בבורסה. זהו תחום רחב גם כן, אותו נדרש לחלק למספר תת תחומים. ובכן, שנת 2015 התאפיינה בעלייה לביקוש להשקעה במניות בחו''ל, צעד שניתן לעשות כיום בפשטות באמצעות האינטרנט. בין המניות הנפוצות להשקעה בחו''ל בולטות מניות של חברות הפועלות בתחומים הפיננסיים ובתחומי הטכנולוגיה השונים.
אפיקי השקעה משמעותיים נוספים בשנה הנוכחית היו אגרות חוב (אג''ח), גם כן בחו''ל, ולצד זה מניות ישראליות. שנת 2015 סימנה את המשך הפופולאריות של האופציות הבינאריות, המהוות כיום אפיק השקעה מועדף בקרב לא מעט אנשים עקב הסיכויים הגבוהים יחסית לקבלת רווח על ההשקעה.
אז מה עושים?
המלצה מועילה, בהמשך לסקירה הבסיסית שהובאה כאן, היא לחקור היטב את התחום בו מעוניינים להשקיע לפני שמבזבזים ולו שקל אחד להשקעה. ללא היכרות עם מאפייני ההשקעות, אסטרטגיות להשקעה או מגמות בתחום בעולם, בנקודת הזמן הנוכחית, קטנים הסיכויים לביצוע השקעה מוצלחת. רבים ימליצו להיעזר בתחילת הדרך ביועצי השקעות מן השורה, או אפילו "לתרגל" השקעות בצורה שאינה רשמית (ללא שימוש בכספים אמיתיים). 
סיפורי הצלחה
רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
כל הזכויות שמורת לאבני דרך 2017 ©
fusion-studio