מדוע כדאי לבחור ביועץ משכנתאות בעת לקיחת משכנתא? - אבני דרך
*9663
contactUs
מדוע כדאי לבחור ביועץ משכנתאות בעת לקיחת משכנתא?

עבור הרוב הגדול של אזרחי ישראל, לקיחת משכנתא לקניית בית למגורים או לעסק מהווה את העסקה הכלכלית הגדולה של חייהם. כשכל כך הרבה מונח על הכף והרבה מאד נתונים שאינכם יודעים לפרש משפיעים על כדאיותה, רק יועץ משכנתאות יכול לסייע לכם לעשות את הבחירה הנכונה.

 

עבור רוב אזרחי המדינה, קניית דירה מתחילה בבנק, בלקיחת משכנתא. אם גם אתם בדרך לשם, מוטב שתעצרו ותפנו ליועץ משכנתאות. זאת משום שמשכנתא אינה רק תקיעת כף, חתימה על חוזה ותחושת הישג על שקיבלתם ריבית נוחה – וסקר השוק המקיף שתערכו ודאי לא יספיק. לקיחת משכנתא היא מלאכה שמצריכה מומחיות, ואדם מחוסר השכלה בתחומי הכלכלה השונים – כמו רובנו – לא יוכל להשלימה כראוי. בשורה התחתונה: יועץ משכנתאות יחסוך לכם הרבה מאד כסף.

 

מהו יועץ משכנתאות ולמה הוא נחוץ לכם?

יועץ משכנתאות הוא אדם שעבר הכשרה בתחום הכלכלה והבנקאות, ובתחום המשכנתאות בפרט. בטרם קבלת הייעוץ, חשוב לבדוק מהי הכשרתו של היועץ ומהו ניסיונו. יועץ משכנתאות בוחן שלל מאפיינים ומייעץ לכם האם לקחת משכנתא, מאיזה גורם, באיזה סכום, באיזה מסלול ובאילו תנאים. ייעוצו חשוב בשל כמה סיבות:

 
  1. רכישת נכס מקרקעין היא לרוב העסקה הכלכלית המשמעותית ביותר שתבצעו, והמשכנתא היא ההלוואה הגדולה ביותר שתיקחו. עובדה זו כשלעצמה מחייבת משנה זהירות ונקיטת כל הצעדים האפשריים לבחירה נכונה.
  2. ההיצע בתחום המשכנתאות רב, ויועצי המשכנתאות בבנקים השונים פועלים בשליחות הבנק ומתוך אינטרס, ולכן אינם נטולי פניות. משום כך, יש צורך בייעוץ ניטרלי וחף משיקולים זרים.
  3. לקיחת משכנתא מחייבת בחירה במסלול מסוים, שמחייבת ידע מקצועי והכרת מושגים ואמצעי חישוב ושקלול שפשוט אין לכם.
  4. רק יועץ משכנתאות ניטרלי יסייע לכם לקבל החלטות נכונות ולהכריע באופן תואם מציאות איזה נכס מתאים באמת לתקציב שלכם, מהו ההון העצמי הריאלי שלכם וכיצד מוטב לגיסו, וגם מהי יכולת ההחזר החודשית הריאלית שלכם לאור דרישות משק הבית או תחזוקת העסק.
 

ייעוץ משכנתא? לא רק לאנשים פרטיים

גם בעלי עסקים משופשפים שפחות חוששים מעסקאות בסדר גודל רציני זקוקים ליועץ משכנתאות, משום שישנם גורמים רבים מאד הנכללים במערך השיקולים של בחירת המשכנתא. רקע עסקי איננו מספיק – יש צורך בידע ספציפי בתחום. בעל עסק לא יוכל לזהות בעצמו את כל הניואנסים ולשים לב לכל הדקויות. טעות נפוצה של בעלי עסקים, למשל, היא שבעת חישוב יכולת ההחזר הם אינם לוקחים בחשבון הוצאות חשובות לא פחות, כמו למשל ביטוח עסקי. ביטוח עסק הוא חבילת ביטוח מקיפה הכוללת כיסויים והגנות לשלל מצבים אינדיבידואליים לעסקים, כגון ביטוח ציוד ייחודי, אובדן מידע, נזק לתדמית, אחריות כלפי צד שלישי, אחריות עובדים כלפי מעבידים וכדומה. ביטוח לעסק הוא אמצעי חשוב ביותר לכל בעל עסק, וכמוהו יש לא מעט אמצעים בהם חשוב להשקיע במחיר של צמצום ההחזר החודשי למשכנתא. אז אל תסמכו רק על עצמכם – קחו יועץ משכנתאות שיסייע לכם לבחור נכון ולחסוך בגדול.

סיפורי הצלחה
רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
כל הזכויות שמורת לאבני דרך 2017 ©
fusion-studio