שאלות ותשובות
*9663
contactUs
שאלות ותשובות
יש לקחת בחשבון שמחיר הדירה המבוקש הוא לא מחיר העסקה הכולל. למחיר עשויות להיות תוספות רבות, ביניהן: עלות עו"ד - בערך 0.5% מערך הדירה; דמי תיווך - 2% מערך הדירה; הוצאות משפטיות - כמה מאות שקלים; שיפוץ - אם נדרש; בדירה שנייה - 5% מס רכישה (עד למחיר 1,123,000 ₪, במחיר גבוה יותר גם המס עולה). בדירה יחידה עד למחיר של 1,500,000 ₪ יש פטור ממס זה.
היועצים והסוכנים של חברת אבני דרך יעברו אתכם שלב אחר שלב ויבחנו את ההון העצמי, יכולת ההחזר, אופי ההשקעה, טווח ההשקעה והאזור המבוקש. וימצאו בשבילכם את הנכס האידאלי.
ישנם מספר כלים אינטרנטיים להערכת שווי דירה, אך חשוב מאוד לנתח את הנתונים כראוי. הדרך הטובה ביותר להעריך שווי דירה היא סוכן שחי את השטח ומכיר את המחירים לפי מספר רב של קריטריונים ומשתנים (לדוגמא: עשויים להיות הבדלים במחירי דירות זהות באותו רחוב, או במחירי דירות בגודל זהה באותו בניין, וכו'). 
קיימות מספר בדיקות פיזיות הנערכות ע"י אנשי מקצוע, וכן בדיקות משפטיות. חלק מהן מבוצעות על ידנו וחלק באחריות עורך הדין המבצע את העסקה.
במדינת ישראל קיים פטור עד סכום של 4,980 ₪ בחודש מדמי השכירות החודשיים. בנוגע למס שבח העניין מורכב יותר ועדיף להתייעץ עם איש מקצוע. באופן עקרוני מס השבח לא עולה על 25% ובמקרים מסוימים יש פטור מלא ממנו.
הדרך הטובה ביותר היא שיפוץ הנכס. לדוגמה: אם נשקיע בשיפוץ 50,000 ₪ ברוב המקרים שווי הנכס יעלה על מחיר השיפוץ וכך השבחנו את הנכס. במקביל, מחיר השכירות יעלה ואתו התשואה על הנכס - דבר שיתרום גם הוא לעליית מחיר הנכס.
רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים ונחזור אליכם!
כל הזכויות שמורת לאבני דרך 2017 ©
fusion-studio